Отборът на Дженоа победи у дома с 3:1 Верона в

...

Дженоа засили Верона към Серия Б

Отборът на Дженоа победи вкъщи с 3:1 Верона в зрелищен мач от 34-ия кръг на Серия А и ускори гостите към второто равнище на италианския футбол. Българският нападател на домакините Андрей Гълъбинов изгледа мача от аварийна пейка.

Домакините откриха на “Луиджи Ферарис” още в шестата минута, когато Юри Медейрош изведе Дженоа напред в резултата.

Верона не се съобщи и търсеше изравнителен гол, а мачът стана доста открит. Гостите съумяха да върнат едно попадение в 64-ата минута, когато Ромуло се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

FINE PARTITA!#GenoaVerona 3-1 pic.twitter.com/IwhDLNi8VQ
— Genoa CFC (@GenoaCFC) April 23, 2018
Мечтите на Верона да си тръгне с скъпа точка от Генуа обаче се сринаха в 78-ата минута, когато Даниел Беса още веднъж изведе Дженоа напред, а в добавеното време влезлият като запаса Горан Пандев оформи крайния резултат.

Така Дженоа събра 41 точки и върви на 11-о място, до момента в който Верона е предпоследен 19-и с едвам 25.

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ КРЪГА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Серия А 34 кръг, понеделник 23 април  Дженоа 3:1краен резулат  Верона