Отборът на Дея спорт Бургас победи столичния Левски с 3:0

...

Дея спорт отнесе Левски с 3:0

Отборът на Дея спорт Бургас победи столичния Левски с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в отсрочена среща от шестия кръг на волейболния шампионат при мъжете.

Двубоят в зала " Младост " в Бургас мина напълно под диктовката на по-опитния отбор на домакините, който записа петия си триумф в шест изиграни мача и се изкачи на трето място в класирането с 15 точки, единствено на една зад водача Хебър.

Интрига в срещата имаше само във втория гейм, в който " сините " наваксаха закъснение от 13:18 и изравниха при 24:24. Атака на Валентин Братоев обаче подпечата триумфа на Дея с 26:24. В другите два гейма преимуществото на бургазлии бе отчетеливо и те ги завоюваха без особени старания, надлежно с 25:15 и 25:21.

За спечелилите диагоналът Николай Учиков наниза 17 точки, а Валентин Братоев приключи с 9. В редиците на Левски най-резултатен бе Алехандро Торо с 10 точки, а Александър Къндев завърши с 9. В класирането волейболистите на Николай Желязков заемат второ място с 16 точки след пет победи и три провали.