Отборът на Денвър Нъгетс спечели първия двубой от полуфиналната серия

...

Денвър взе аванс срещу Финикс в полуфиналите на Западната конференция

Отборът на Денвър Нъгетс завоюва първия дуел от полуфиналната серия в Западната конференция против Финикс Сънс, откакто надигра " слънцата " със 125:107 вкъщи пред близо 20 000 фенове в " Бол Арена ".

След равностойна първа четвърт баскетболистите на Нъгетс изковаха значително своя триумф във втората част, след която домакините имаха задатък от 68:51.

През второто полувреме гостите от Финикс направиха опит да се върнат в срещата, само че Нъгетс не позволиха изненада, а в хода на последната четвърт направиха и серия от 14:0 точки, с цел да поведат със 120:95, което и на процедура подпечата успеха им.

Джамал Мъри стана най-резултатен за Денвър със своите 34 точки, от които 20 пристигнаха след почивката, а най-полезният състезател в НБА през последните два сезона Никола Йокич изигра следващия си доста мощен дуел за Нъгетс и приключи с " дабъл-дабъл " - 24 точки и 19 битки.

За гостите от Финикс Сънс пък Кевин Дюрант също завърши с " дабъл-дабъл " - 29 точки и 14 битки, а Девин Букър вкара 27 пункта за " слънцата ".

Полуфиналната серия в Западната конференция продължава с още един мач в Денвър на 2 май (вторник) в 5.00 часа рано сутринта българско време. Играе се до четири победи от седем мача.