Отборът на Денвър Нъгетс постигна успех със 136:122 като домакин

...

Хардън изравни постижение на Чембърлейн, но Хюстън загуби от Денвър

Отборът на Денвър Нъгетс реализира триумф със 136:122 като хазаин над Хюстън Рокетс в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят в Колорадо стартира по-добре за,,ракетите “, които означих шест тройки в откриващата четвърт и забележителните 43 точки, с цел да водят с осем след първата част – 43:35. Отговорът на домакините бе отговарящ, откакто те надиграха с 48:28 противника във втората четвърт и на огромната отмора отвориха разлика от 12 – 83:71.

В третата Денвър усили дистанцията от съперника на 20 и докрая на мача поддържа положителната си преднина, с цел да завоюва в последна сметка с 14. Най-резултатен за спечелилите бе Малик Бийзли, който осъществя 35 точки, а Никола Йокич записа съвсем трипъл-дабъл – 31 точки, 13 битки и 9 асистенции. За Рокетс Джеймс Хардън вкара 30, с което продължи серията си от поредни срещи с най-малко 30 точки в 25-и мач.

По този метод той изравни достижението на Уилт Чембърлейн от ноември до декември 1960. Крис Пол добави 20 при завръщането си след травма, само че те бяха извънредно незадоволителни за триумф на възпитаниците на Майк Д‘Антони. Така Денвър се изравни на върха на Западната конференция с настоящия първенец Голдън Стейт Уориърс – и двата тима имат баланс 36-15, до момента в който Хюстън е шести. В идващите си дуели Нъгетс гостуват на Минесота Тимбъруулвс, а Рокетс пътуват за аудиенция на Юта Джаз.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Мемфис Гризлис 100:92 (Уокър 23 точки; Монк – 20 за Хорнетс)

Ню Йорк Никс – Бостън Селтикс 99:113 (Ървинг – 23 точки, 10 битки и 6 асистенции за Селтикс)

Маями Хийт – Оклахома Сити Тъндър 102:118 (Джордж – 43 точки, Уестбрук – 14 точки, 12 битки, 14 асистенции за Тъндър)

Юта Джаз – Атланта Хоукс 128:112 (Гобер – 25 точки и 13 битки за Джаз; Йънг – 28 точки, 9 асистенции за Хоукс). /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg