Отборът на Дания постигна първа победа в квалификационна Група D,

...

Шест гола украсиха първата победа на Дания в квалификациите

Отборът на Дания реализира първа победа в квалификационна Група " D ", откакто разгроми с 5:1 Грузия в Копенхаген. Още в 13-ата минута " аленият динамит " откри резултата, откакто Кяер отклони с глава центриране от корнер, след което Каспер Долберг изпревари своя надзирател и засече от близко. 12 минути по-късно обаче грузинците изненадаха домакините с бърза контраофанзива. Гвилия изнесе топката, след което откри Саба Лобжанидзе, който стреля около Каспер Шмайхел за 1:1. Много бързо обаче Дания си върна преднината. В 29-ата минута Канкава фаулира Кяер в наказателното поле. Кристиан Ериксен извърши дузпата, Лория опита да избие с една ръка, само че не съумя да спре топката.

След почивката домакините означиха още три гола. В 63-ата минута Долберг повиши на 3:1 след атрактивен удар от въздуха, с който означи втория си гол в мача. Десет минути по-късно Юсуф Поулсен вкара четвърто попадение за Дания, откакто направи добавка след избавяне на Лория, избил нов удар на Долберг.

В добавеното време резервата Мартин Брайтуайт оформи крайния резултат.

Дания към този момент е на второ място в групата с актив от пет точки. Лидер е Ирландия с 10 пункта.