Отборът на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21,

...

Черноморец победи Левски в контрола

Отборът на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21, 22:19) в контролна среща, играна в зала " Триадица " в София.

Двата отбора се готвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За носителя на Купата на България Левски дуелът бе генерална подготовка за борбата за Суперкупата на страната против първенеца Балкан на 1 октомври в Ботевград, а Черноморец ще гостува на ЦСКА на следващия ден (26 септември) в последната си инспекция.

Баскетболистите на Левски започнаха по-добре и поведоха с 19:16 след първата четвърт. Гостите изравниха при започване на втората част и в идващите три минути обърнаха до 26:21 в своя изгода. Оспорваната игра продължи, а " сините " за малко отново излязоха напред след серия от 6:0 при 27:26, само че Черноморец си върна самодейността и на почивката имаше задатък от 33:30.

Последва равностойна трета четвърт, в която противниците си разменяха водачеството, като преди последните 10 минути Левски водеше с 51:50. Домакините взеха 6 точки преднина при 60:54, само че бургазлии бързо изравниха за 60:60 шест минути преди финала на мача. Черноморец водеше с 4 точки - 67:63 при оставащи по-малко от три минути и удържа опитите на Левски за поврат.

Най-резултатен за спечелилите бе Травис Макконико с 20 точки, а Евгени Хаджирусев добави 16 точки.

За Левски Алекс Симеонов, който все още носи екипа на " сините ", приключи с 14 точки. Джон Флорвиъс и Златин Георгиев означиха по 13.

Христо Захариев пропусна срещата за Черноморец поради проблем с глезена, като няма да играе в идната контрола с ЦСКА във вторник.
Източник: lupa.bg