Отборът на Черноморец може да остане без един от своите

...
Отборът на Черноморец може да остане без един от своите
Коментари Харесай

Георги Боянов до последно под въпрос за гостуването на Рилски

Отборът на Черноморец може да остане без един от своите водачи във втори следващ мач. Става въпрос за национала Георги Боянов, чието присъединяване в днешния конфликт с Рилски състезател в Самоков ще бъде под въпрос до последния миг, научи Sportal.bg . Крилото страда от травма, като едвам на загрявката преди срещата ще стане ясно дали ще успее да се завърне в редиците на " акулите ". Срещата стартира от 19:00 часа.

Именно заради контузия Боянов пропусна последния мач на бургазлии против Академик Пловдив в събота, който обаче бе извоюван елементарно от тяхна страна с 94:70. Тогава поле за изява на мястото на Ловеча получи младокът Берк Мехмед, който се включи чудесно и сложи ново върхово достижение в професионалната си кариера с 24 точки при 9/10 пукотевица от игра.
 Здрави дербита в НБЛ довечера Здрави дербита в НБЛ довечера
Сега обаче трудността е доста по-сериозно, защото Черноморец се изправя против водача в класирането Рилски състезател, който има единствено една загуби до този миг. Евентуално неявяване на Боянов сигурно ще се отрази по-сериозно на " акулите " спрямо мача с Академик предходната седмица. Тимът от Бургас заема четвъртото място във краткотрайното класиране с баланс от 13-9, до момента в който Рилецо е №1 с актив от 21-1.

През сегашния сезон Георги Боянов реализира междинни индикатори от 17.4 точки, 8.5 битки и 2.7 откраднати топки при 54% пукотевица от игра и 42% от далечно разстояние.

Снимка: НБЛ
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР