Отборът на Черноморец Бургас надигра с 93:83 (26-18, 32-22, 22-16,

...

Черноморец надигра Балкан Ботевград в НБЛ

Отборът на Черноморец Бургас надигра с 93:83 (26-18, 32-22, 22-16, 11-24) вкъщи състава на Балкан Ботевград в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ).

С триумфа бургазлии прекъснаха серията на своя противник от три следващи победи в НБЛ и по този метод се изкачиха на 5-то място в подреждането с актив от 23 точки и баланс 7-9. Балкан пък резервира второто място с баланс 11-4 и актив от 26 пункта.

Тази вечер в зала " Бойчо Брънзов " в Бургас обаче " зелените " демонстрираха слаба игра в отбрана през първото полувреме, което пък разреши на Черноморец да дръпне с 20 точки при 60:40.

По време на третата четвърт обстановката на паркета не се промени изключително, като задатъкът на домакините стигна 28 пункта при 80:52. В последните 10 минути пък бургазлии понижиха оборотите и това въпреки всичко разреши на баскетболистите на Балкан да понижат пасива си до 83:93 при финалната сирена.

За спечелилите над всички бе Мунис Туту с 25 точки и 9 асистенции, а Макол Моайен добави 18 пункта. За гостите от Балкан пък Павлин Иванов вкара 16 точки.

В идващия кръг играчите на Черноморец Бургас одобряват ЦСКА на 4 февруари, до момента в който Балкан Ботевград е хазаин на Ямбол.