Отборът на Черно море записа успех с 2:1 при гостуването

...

Черно море бие в Казанлък в Елитната до 17 години

Отборът на Черно море записа триумф с 2:1 при гостуването си на Розова котловина Казанлък в мач от 21-вия кръг на Елитната група до 17 години.

“Моряците ”, водени от Тодор Каменов, завоюваха трите точки след поврат.

Варненци не започнаха срещата по най-хубавия метод и позволиха гол още във втората минута на дуела. Той падна след груба неточност в отбраната на “зелено-белите ”. Веднага след попадението Черно море пое самодейността и сътвори няколко положителни рискове пред вратата на домакините. При една от обстановките Петър Маринов с глава нацели напречната греда.

В 55-ата минута Георги Венциславов изравни. Талантът на моряците ” засече с глава центриране от корнер за 1:1. В 80-ата минута Петър Маринов проби отляво, навърза двама бранители и с удар по диагонала донесе триумфа на варненци. До края на срещата удар на Александър Киров още веднъж срещна гредата.

В идващия кръг Черно море приема отбора на Локомотив Пловдив. Срещата е в събота, 9 април от 13 часа на стадион “Корабостроител ” във Варна.

Съставът на Черно море: Георги Марков, Валентин Калъчев, Атрур Аветисян, Георги Венциславов, Константин Грахльов, Дейвид Луканов, Георги пасков, Мартин Банев, Кристиян Иванов, Кристо Яначков, Петър Маринов (Димитър Павлу, Кристиян Стоянов, Александър Киров).
Източник: novinata.bg