Отборът на Черно море записа минимална победа над Ботев Пловдив

...

Черно море нанесе ново разочарование на Ботев Пловдив

Отборът на Черно море записа минимална победа над Ботев Пловдив в мач на достойнството за двата отбора. „ Моряците” се постановиха с 1:0 на своя „ Тича” и по този начин нанесоха ново отчаяние на „ канарчетата” за тази седмица. Само преди няколко дни Ботев загуби от Локомотив Пловдив финала за Купата на България, а през днешния ден „ жълто-черните” бяха победени с единствения гол на някогашния кадър на „ смърфовете” Дани Кики.

С успеха си през днешния ден Черно море измести точно Ботев във краткотрайното класиране на Първа лига и два кръга преди края, зае петото място, до момента в който пловдивчани към този момент са шести.

Развитието на мача минута по минута!

Вижте кой е Играч на мача!

Мачът на „ Тича” стартира по отличен метод за домакините, които съумяха да излязат напред в резултата единствено след две минути игра. Родриго получи дълъг диагонален пас на лявото крило, овладя и доста добре съумя да се оправи с опеката на Филип Филипов и нахлу към наказателното поле на гостите. Последва изострен пас във вратарското поле, където Димитър Пиргов се опита да почисти топката, само че я прати в краката на връхлитащия Дани Кики, който малко щастливо съумя да я прати в мрежата за 1:0.

След мощното начало на домакините, отборът на Илиан Илиев одобри играта в своята половина, само че все пак гостите от Пловдив не съумяха да сътворят нищо забавно пред вратата на Георги Китанов.

В 32-ата минута Ботев провежда доста добра офанзива, само че тя бе пропиляна с лека ръка, като даже не последва и удар към вратата на Черно море. Ферибори Доре получи в наказателното поле и директно преди Китанов да улови, съумя да комбинира с Жоржиньо. Той от своя страна потърси Тодор Неделев, само че пасът му бе кръстосан.

Последните минути на първата част бяха още веднъж за Черно море. Домакините пропуснаха две положителни обстановки, които бяха сътворени от Аристоте Ндонгала. Първо нападателят реши да потърси хубостта и насочи акробатичен ножичен удар, който обаче мина надалеч от задачата. Малко по-късно Ндонгала стреля от границата на наказателното поле, само че още веднъж настрана от вратата.

Дани Кики също имаше късмет да удвои преднината на своя отбор и да означи своя втори гол в мача, само че с блестяща изява се отличи Даниел Кайзер, който парира удара му от близка отдалеченост.

Единственият прецизен удар за Ботев пристигна едвам в 33-ата минута, когато Тодор Неделев стреля от границата на пеналта, само че изстрелът му бе слаб и не затрудни Китанов, който плонжира и избави.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ ПД 1:0

1:0 Дани Кики 2'

Стадион: „ Тича”, Варна

Рефер: Георги Давидов:

Черно море: 33 Георги Китанов, 4 Виктор Генев, 33 Мирослав Енчев, 16 Мартин Костадинов, 71 Васил Панайотов, 6 Виктор Попов, 11 Жорже Алвес-Жоржиньо, 72 Родриго, 7 Патрик Андраде, 38 Аристоте Ндонгала, 99 Дани Кики

Ботев Пд: 22 Даниел Кайзер, 66 Еберт Кардосо, 3 Димитър Пиргов, 16 Васил Шопов, 2 Джонатан Перейра, 8 Тодор Неделев, 11 Кристиан Добрев, 26 Радослав Апостолов, 28 Филип Филипов, 39 Антонио Вутов, 10 Феребори Доре