Отборът на Черно море триумфира с купата и златните медали

...

Черно море спечели турнира “Илия Кирчев след разгром над Спартак

Отборът на Черно море победи с купата и златните медали на шампионата за деца в памет на именития бранител на Спартак и националния тим Илия Кирчев. " Моряците ", родени 2009 година с треньор Тодор Колев, не оставиха шансове на противниците си и напълно справедливо завоюваха конкуренцията, която се организира в спортния комплекс на Техническия университет, оповестява формалният уебсайт на клуба.

В първия си мач варненци се постановиха с 3:1 против Дунав Русе. Русенци поведоха в резултата, само че до почивката Черно море изравни посредством Кирил Петров. През втората част младият гений на " зелено-бялата " школа оформи своя хеттрик с нови два гола.

Така на финала Морето срещна градския противник Спартак Варна, които в първата си среща отстраниха отбора на Олимпик. Черно море тотално надигра " соколите " и ги победиха с 8:0. Два гола за триумфа осъществя Симеон Желязков, а по един прибавиха Стефан Монев, Кристиан Маринов, Теодор Георгиев, Росен Диманов, Никола Христов и Димитър Добрев.

Черно море взе и две самостоятелни награди. Призът за най-хубав вратар отиде при Димитър Георгиев, а голмайстор на шампионата стана Кирил Петров.

Турнирът бе проведен от дирекция " Спорт " към Община Варна, БФС - Варна и ФК Спартак 1918.

Съставът на Черно море: Димитър Георгиев, Кристиан Маринов, Виктор Янчев, Мартин Пенчев, Димитър Добрев, Никола Христов, Данислав Куцаров, Преслав Иванов, Кирил Петров, Симеон Желязков, Стефан Монев ( Борис Ефтимов, Мартин Блъсков, Мартин Маринов, Росен Диманов, Теодор Георгиев, Георги Цанков, Никола Тимнев).
 ЦСКА договаря за звездата на Черно море?