Отборът на Черно море Тича (Варна) спечели дербито на дъното

...

Черно море Тича спечели дербито на дъното в НБЛ

Отборът на Черно море Тича (Варна) завоюва дербито на дъното в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера възпитаниците на Галин Стоянов завоюваха при визитата си на Академик (София) с 95:84 (32:19; 29:23; 16:12; 18:20) в дуел от XX кръг на постоянния сезон.

Цветомир Куртев беше най-резултатен за „ моряците “ – 27 точки, а Георги Боянов и Пламен Алексиев прибавиха надлежно по 24 и 16 точки.

Андрей Иванов се отличи с „ дабъл-дабъл “ за „ студентите “ – 19 точки и 14 битки, а Александър Милов добави 13 точки.

Гостите от Варна направляваха събитията на терена от първия съдийски сигнал и в нито един миг нямаше подозрение, че ще завоюват. Още след първите 10 минути „ моряците “ имаха двуцифрен задатък – 32:19, като до почивката разликата се приближи до 20 точки – 61:42 в интерес на Черно море.

През второто полувреме на терена не се случи нищо по-интересно, като варненци поддържаха удобната си преднина и изцяло справедливо се поздравиха с крайния триумф – 95:84.