Отборът на Черно море Тича стана шампион в деветото държавно

...

Черно море Тича е държавен шампион по баскетбол на колички

Отборът на Черно море Тича стана първенец в деветото държавно състезание по баскетбол на колички. Варненският отбор си подсигурява трофея, откакто в първия дуел от финалния шампионат през днешния ден в столичната зала " Триадица " победи директния си съперник София-Балкан с 53:50.

Двата състава имат по още една среща от шампионата този уикенд против Левски, само че даже и да се изравнят по точки след изиграването им, " моряците " водят с 2-1 победи в директните мачове.

Двубоят бе доста оспорван с голям брой замени на водачеството, а спечелилият не бе явен до самия край. Тимът на София-Балкан стартира по-добре, повеждайки с 9 точки, а след 10 минути игра бе напред със 17:12. Серия от обрати беляза втория интервал, след който домакините имаха най-малък задатък – 29:28.

След паузата настъпи напредък в играта на Черно море Тича, който преди заключителната четвърт се откъсна с 42:35. Три минути и половина преди края противникът си върна преднината, само че варненският отбор измъкна триумфа в края.

И двата тима играха без смени, като най-резултатен за спечелилите бе Христо Мислянков с 22 точки и 7 битки. Мартин Иванов записа 11 точки и 10 битки, а с 8 точки, 9 битки и 7 асистенции приключи Ахмед Ахмед.

За София-Балкан Персиян Еленков бе покрай " трипъл-дабъл " с 19 точки, 18 битки и 8 асистенции. Григор Иванов осъществя 17 точки и 11 битки, а Ивайло Петров се регистрира с 12 точки и 12 битки.