Отборът на Черно море се наложи с 2:1 над Берое

...

Черно море не пожали Берое и се доближи до първата шестица

Отборът на Черно море се наложи с 2:1 над Берое с 2:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. През първата част "моряците " направляваха напълно събитията на терена, само че през второто полувреме отпуснаха газта и гостите върнаха интригата. Точен за домакините първоначално бе Зе Гомеш, а през втората част Родриго Енрике удвои от дузпа. В заключителната част на дуела Октавио върна едно попадение за своя отбор, макар че останаха подозрения за редовността на гола.

Домакините стартираха добре с удар по земя на новото попълнение Зе Гомеш, чийто удар по земя обаче не затрудни Генадий Ганев. Малко по-късно Александър Василев не съумя да почисти топката и тя се озова при Влатко Дробаров, който стреля, само че стражът на беройци още веднъж отрази.

В 20-ата минута Зе Гомеш откри сметката си в Черно море и изведе "моряците " напред в резултата. Домакините се възползваха от неточност на старозагорци, Родриго Енрике насочи паралелно подаване на голлинията към Зе Гомеш, за който остана само да я чукне в мрежата на Ганев.

В 39-ата минута Гомеш навлезе в наказателното поле, освободи си пространство за удар и стреля незабавно, само че топката срещна външната страна на мрежата.

Втората част стартира с ново попадение за "моряците ". Илиан Илиев-младши завоюва углавен удар за своя отбор, а Родриго Енрике бе безмилостен от бялата точка и удвои задатъка на домакините.

В 68-ата минута гостите пропиляха страхотна опция да върнат едно попадение. Алиун Фал насочи положително центриране към Мартин Камбуров, само че Иван Дюлгеров мазета. Топката доближи до Кийлън Лебон, чието осъществяване разочарова.

Пет минути по-късно влезлият от пейката Октавио върна интригата в дуела, въпреки да останаха подозрения, че се намира в състояние на засада. Всичко стартира с удар на Алиун Фал, който нацели гредата. Кълбото доближи до бразилеца, който с мощен удар я изпрати в мрежата на Черно море.

Така Черно море реализира първа победа вкъщи от края на ноември и се приближи на две точки от шестия ЦСКА 1948, който на следващия ден играе своя мач от кръга против Левски. Берое, от своя страна, остава на пето място с 32 пункта.

Черно море - Берое 2:1
1:0 Зе Гомеш 20'
2:0 Родриго Енрике (д.) 51'
2:1 Октавио 73'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: 1. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 77. Стефан Велев, 72. Родриго Енрике, 20. Жозе Гомеш

Треньор: Илиан Илиев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гайс Макута, 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 29. Еривалдо, 91. Мартин Камбуров (к)

Треньор: Димитър Димитров