Отборът на Черно море се изкачи за пета позиция в

...

Черно море излезе пети след победа над Ботев Пд. Младок дебютира силно за варненци

Отборът на Черно море се изкачи за пета позиция в класирането след 34-ия кръг. Това стана след триумф с 1:0 при семейството си на Ботев Пловдив на стадион “Тича ” във Варна. Единствения гол в мача осъществя Дани Кики в 5-ата минута. Официален дебют за представителния отбор направи младия гений от школата на клуба Виктор Попов. Той стартира титуляр против “канарчетата ” и престоя на терена цялостни 90 минути, като направи доста мощен мач.

Срещата стартира мощно за отбора на Илиан Илиев и още в 5-ата минута “моряците ” съумяха да открият резултата. Дани Кики бе изведен на добра позиция и осъществя за 1:0. В 12-ата минута доста хубаво включване на Виктор Попов и изстрел с левия крайник от границата на наказателното поле, само че топката мина напълно покрай страничната греда.

В 39-ата Ндонгала стреля атрактивно, само че топката излиза в навън. В последната минута на първата част Ботев насочи първия изстрел в очертанията на вратата. Неделев стреля ниско, фронтално против вратата, само че Георги Китанов избави. В 45-ата минута Дани Кики бе покрай втори гол, откакто излезе самичък против Кайзер, само че Кардосо и вратаря се оправиха с общи старания и предотвратиха нов гол.

В 59-ата минута Неделев насочи добър изстрел, само че още веднъж Китанов бе на мястото си и избави. До края на срещата “моряците ” имаха няколко положителни обстановки, само че не съумяха да ги осъществят. Стражът на Черно море пък на няколко пъти сподели класа и избави вратата си след рискови удари от отдалеченост.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Мaртин Костадинов, Аристот Ндонгала, Ериксон Андраде, Дани Кики (64-Дани Кики), Васил Панайотов, Родриго Силва (77-Мехди Фенуш), Жоржиньо (46-Мартин Минчев).
Източник: petel.bg