Отборът на Черно море прекъсна негативната си серия от 11

...

Черно море сложи край на черната си серия във Варна

Отборът на Черно море прекъсна отрицателната си серия от 11 следващи мача без победа вкъщи. Това стана факт, откакто „ моряците “ се постановиха с 2:1 над гостуващия Пирин в среща от 27-ия кръг на Първа лига. За последно варненци бяха печелили на „ Тича “ на 28 юли предходната година, когато се постановиха с минималното 1:0 над Дунав в третия кръг.

Иначе конфликтът с благоевградчани предложи доста страсти, като двамата отбора започнаха във вихрено движение, като си размениха по едно попадение още до 10-ата минута. Първо домакините откриха резултата в 6-ата минута след гол на младата вяра на варненци Мартин Минчев. 16-годишният нападател означи първото си попадение в професионалния футбол след отличен извеждащ пас на Меди Фенуш.

Отговорът на Пирин обаче не закъсня и единствено три минути по-късно резултатът бе подравнен. След центриране от фаул на Конър Хендерсън, топката попадна в Румен Сандев, който майсторски я смъкна към оставения непокрит Преслав Йорданов. За нападателя остана най-лесното и от няколко метра с глава възвърне равенството.

До края на полувремето домакините още веднъж излязоха напред в резултата. Точен за варненци бе капитанът и водач на отбора Георги Илиев, който ознаменува своя мач номер 400 в елита с надвит гол. Опитният халф се разписа в 44-ата минута със своя специалитет – удар от далечна отдалеченост.

След почивката обстановки Черно море и Пирин продължиха с дейните дейности, като пропуски имаше и пред двете порти. В последна сметка обаче до нов гол не се стигна и успеха остана за отбора на Илиан Илиев. Гостите пък доиграха срещата с 10 души, откакто малко преди края Румен Сандев получи пряк червен картон за доста недодялан фаул против Мартин Костадинов. /БГНЕС
Източник: bgnes.com