Отборът на Черна гора се наложи над Испания с 30:23

...

Черна гора и Франция тръгнаха с победа на Европейското първенство по хандбал за жени

Отборът на Черна гора се наложи над Испания с 30:23 във втория ден на Европейското състезание по хандбал за дами, като мачът се игра в Подгорица. Домакините имаха преимущество през цялата среща и рано поведоха с 6:1, а по-късно се отдръпнаха на почивката при 12:9. През втората част черногорките бяха още по-убедителни и усилиха задатъка си, като в последна сметка победиха със седем гола разлика. За Черна гора с по 5 гола приключиха Йованка Радичевич и Джурджина Яукович. За испанките също 5 попадения вкара Александрина Кабрал Барбоса.
 Норвегия стартира отбраната на европейската си купа с победа Норвегия стартира отбраната на европейската си купа с победа
В другия мач довечера Франция не срещна проблеми с Република Северна Македония в Скопие - 24:14 . 10 състезателки вкараха голове за Франция, като с 4 гола приключи Корали Ласур. Най-резултатна в мача бе Моника Янеска от домакините с 5 гола.
 Словения и Унгария започнаха с победи на Европейското състезание по хандбал за дами Словения и Унгария започнаха с победи на Европейското състезание по хандбал за жени