Отборът на Челси спечели лондонското дерби с Уест Хем с

...

ОБЗОР: Челси и Тотнъм с победи в лондонските дербита

Отборът на Челси завоюва лондонското дерби с Уест Хем с 2:1.

Съставът на Томас Тухел стигна до трите точки с много шанс.

Той трябваше да обръща мача, откакто Микаел Антонио откри резултата в 63-ата минута.

Влезлият като запаса Бен Чилуел изравни в 76-ата минута, а по-късно асистира на Кай Хаверц за второто попадение на домакините, което падна две минути преди края.

Преди втория гол на “сините ” Максуел Корне удари греда от страхотна позиция. Уест Хам означи и изравнителен гол в последната минута, само че попадението бе анулирано след разглеждане с ВАР за нарушаване против Менди.

Челси съумява да стигне до втора поредна домакинска победа при сложни условия, откакто преди седмица завоюва с 2:1 против Лестър, макар че игра огромна част от мача с човек по-малко.

Дейвид Мойс пък остава без триумф на “Стамфорд Бридж ” след 18-ия мач, в който води тим там.

Така Уест Хем остана с 4 точки, до момента в който Челси събра 10. С 14 пък към този момент може да се похвали различен лондонски отбор – Тотнъм, който завоюва другото столично дерби, играно по същото време, против Фулъм.

„ Шпорите “ се постановиха с 2:1 като домакини. Пиер-Емил Хьойберг откри резултата в 40-ата, а Хари Кейн удвои четвърт част преди края. Александър Митрович осъществя почетното попадение за " котиджърс ".

След този триумф отборът на Антонио Конте се приближи на точка зад водача Арсенал, който на следващия ден гостува на Манчестър Юнайтед.

За „ шпорите “ това бе шести следващ домашен триумф в шампионата. В 91-вата Ричарлисон прати топката във вратата на Лесно за трети път, само че попадението бе анулирано след намесата на ВАР поради засада.

Очаквайте репортажи, резултати и класиране!
Източник: novsport.com