Отборът на Челси приема Ливърпул в първото голямо дерби от

...

НА ЖИВО: Челси vs Ливърпул 0:1, греда за червените

Отборът на Челси приема Ливърпул в първото огромно дерби от сезона във Висшата лига и играят. Луис Диас откри резултата в 18-ата минута. Сблъсъкът на „ Стамфорд бридж ” може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA, а тук ще проследим всичко забавно от западен Лондон за читателите на Gong.bg.

Ливърпул стартира с притежаване на топката и придвижи леко играта в половината на противника. Мак Алистър достави центриране във втората минута към Диого Жота, който стреля с глава от комплицирана позиция и топката излезе навън.

След четири минути игра Харви Чуквуемека от домакините влезе извънредно цинично при висока топка в гърдите на Ибрахима Конате, след което реферът Тейлър подвигна жълт картон на халфа на Челси, което предизвика митинги измежду футболистите на Юрген Клоп за по-тежко наказване.

В шестата минута Доминик Собослай мина край трима бранители на Челси, а топката беше приключена от Жота, само че португалецът стреля и този път неопределено. Пет по-късно удар на Енцо Фернандес беше блокира с ослепителен шпагат от Ибрахима Конате. При ответното нахлуване " алените " направиха бърза контраофанзива, като топката отиде в Мохамед Салах. Звездата на Ливърпул стреля от приблизително разстояние с десния крайник, а топката се отби в напречната греда на Роберт Санчес.

Алисон Бекер направи първото си избавяне в срещата след 16 минали минути след отлична работа отдясно на Стърлинг, който видя Николас Джаксън, само че бразилският пазач отби топката настрана с тяло. в 18-ата минута гостите поведоха в резултата. Собослай подаде към Конате, който продължи за Мак Алистър. Аржентинецът видя чудесно Салах вдясно, който пък с рязък пас откри в наказателното поле Луис Диас. Той отстрани с тяло Аксел Дисаси и с шпагат откри резултата в Лондон - 1:0.