Отборът на Челси постигна първа победа като гост във Висшата

...

Челси надви Лестър в мач с четири гола, две греди и червен картон

Отборът на Челси реализира първа победа като посетител във Висшата лига от 16 октомври насам. Тимът на Греъм Потър се наложи с 3:1 при визитата си на Лестър в мач от 27-я кръг на шампионата.

Двата отбора предложиха завладяващ конфликт на стадион „ Кинг Пауър ”. Освен четири гола феновете видяха още две анулирани попадения, две греди, червен картон и 29 удара към двете порти.

Бен Чилуел откри резултата с гол в 11-ата минута, а в 34-ата минута ВАР анулира попадение на Жоао Феликс поради засада. Пет минути по-късно Патсон Дака изравни за “лисиците ”, а до момента в който се очакваше двата тима да се приберат на почивката при еднакъв резултат, Кай Хаверц означи в шестата минута на продължението.

ВАР анулира гол на Челси и през втората част отново поради засада, този път на новото попълнение Михайло Мудрик в 75-ата минута. Три минути по-късно “сините ” въпреки всичко вкараха попадение посредством Матео Ковачич. В 87-ата минута Фаес бе изпъден след втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните минути на срещата.

В същото време Тотнъм се наложи над Нотингам с 3:1 вкъщи. Двубоят стартира с незачетен гол на Ричарлисон в четвъртата минута. Хари Кейн се разписа на два пъти през първото полувреме, като второто му попадение пристигна от бялата точка. Хюн-Мин Сон оформи крайното 3:0 с гол през второто полувреме. Почетното попадение за Нотингам бе дело на Джо Уоръл в края на срещата.

След този триумф Тотнъм се намира на четвърто място във краткотрайното класиране с актив от 48 точки, до момента в който Нотингам продължава борбата за своето избавление. Тимът е на 14-а позиция с актив от 26 пункта.