Отборът на Челси постигна класическа победа с 3:0 при домакинството

...

Челси зае четвъртото място във Висшата лига след класическа победа над Уулвърхамптън

Отборът на Челси реализира класическа победа с 3:0 при семейството си на Уулвърхамптън в мач от деветия кръг на британската Висша лига.

„ Сините “ откриха резултата на „ Стамфорд Бридж “ в последните секунди на добавеното време на първата част, когато Мейсън Маунт центрира от десния фланг в наказателното поле на „ вълците “, където на втората греда Кай Хавертц се извиси във въздуха и с глава трансферира стража Жозе Са.

Футболистите на Греъм Потър удвоиха преднината си в 54-ата минута. Двойно подаване сред Кристиан Пулишич и асистента за първия гол на Челси Мейсън Маунт, изведе американския нападател на лондончани отляво в наказателното поле на Уулвс, а Пулишич прати топката в далечния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Жозе Са.

Крайният резултат оформи резервата Армандо Броя, който се разписа в последната минута на постоянното време на срещата.

В класирането Челси събра актив от 16 точки и се изкачи на четвърто място, на пункт зад третия Тотнъм. Уулвърхемптън е 18-и с шест точки от девет изиграни срещи.