Отборът на Брест се наложи с 2:0 над Лил в

...

Лил се препъна в Брест

Отборът на Брест се наложи с 2:0 над Лил в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1.

Първото попадение падна още в третата минута и бе автогол на Тиаго Джало, който опита да избие топката след центриране, само че вместо това я прати в личната си врата. Последваха няколко шанса за Лил, само че "мастифите " не съумяха да ги материализират.

Втората част не предложи кой знае какви благоприятни условия, като зрелището бе непокътнато за последните секунди на мача. Дълбоко в добавеното време Зеки Чилик препъна противник с неразчетен шпагат и подари дузпа на съперника. Стив Муни се нагърби с осъществяването от бялата точка и бе праволинеен за 2:0.

Така Лил постави завършек на серията си без загуба и остава осми с 32 точки, до момента в който Брест най-сетне победи и към този момент е 12-и с 28 пункта.