Отборът на Брест победи Олимпик Лион с 1:0 в мач

...

Брест пречупи Лион с късен гол и оглави Лига 1

Отборът на Брест победи Олимпик Лион с 1:0 в мач от 6-ия кръг на Лига 1. Така тимът на Брест оглави класирането в шампионата с 13 точки след 6 мача. На второ място е Ница с 12 пункта. Шампионът ПСЖ е на пето място с 8 точки, само че и мач по-малко.

Домакините бяха покрай гола в 24-ата минута, само че гредата спря Жереми Дуарон, който стреля от ръба на наказателното поле. Секунди по-късно Роман дел Кастийо също опита шанса си с изстрел от отдалеченост, само че топката мина настрана от задачата.

Отново Брест бе по-активен през второто полувреме. В 61-ата минута Дуаорон още веднъж имаше страховит късмет, стреляйки от вътрешността на пеналтерията. Топката още веднъж мина настрана от вратата.

В 87-ата минута въпреки всичко Стив Муни съумя да донесе успеха на Брест. Той се извиси над всички и стреля с глава след центриране. Топката се озова в мрежата на Лион.