Отборът на Брайтън се класира за четвъртия кръг на ФА

...

Брайтън взе единия сблъсък на елитните отбори за ФА Къп

Отборът на Брайтън се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, откакто победи с 3:1 като посетител Борнемут в един от двата мача с присъединяване на отбори от Премиър лийг от предния кръг на конкуренцията. “Чайките” откриха резултата в 31-ата минута с попадение на Антони Нокер след пас на Юрген Локадия. Само три минути по-късно Ив Бисума удвои след отдалечен удар, който се удари в гредата. В началото на втората част Марк Пю понижи след пас на Андрю Сърман, само че в средата на полувремето Флорин Андоне възвърне преднината на отбора си от две попадение. Румънецът се разписа с глава след центриране от корнер.

Така Брайтън се класира за идващия кръг, до момента в който Борнемут стана първият отбор от Висшата лига, който напуща конкуренцията. В понеделник сигурно ще има още един първокласен отбор, който ще отпадне, защото един против различен се срещат Уулвърхамтън и Ливърпул. ФА Къп 3 кръг, събота 5 януари  Борнемут 1:3краен резулат  Брайтън