Отборът на Брайтън победи Арсенал с 2:1 у дома в

...

Арсенал не успя да прекъсне негативната серия и в Брайтън

Отборът на Брайтън победи Арсенал с 2:1 вкъщи в дуел от 29-и кръг на Премиършип. За "артилеристите" това е нов тежък удар и упоритостите на отбора за място в европейските клубни шампионати наподобяват все по-илюзорни, а уволнението на Арсен Венгер - все по-реалистично.

В шестата минута Петер Чех не съумя да отбие добре топката след центриране от ъглов удар, Люис Дънк се възползва от грешката на вратаря и отблизо разстояние откри резултата. Голът окрили "чайките" и те съумяха да удвоят преднината си в 26-ата минута, когато прецизен бе 34-годишният Глен Мъри с глава след съвършено центриране на Паскал Грос. Брайтън продължи да нападна и сътвори още няколко положителни положения, които не съумя да осъществя. Една от редките офанзиви на "артилеристите" се оказа резултатна и в 43-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг върна един гол, а след почивката възпитаниците на Арсен Венгер стояха по-добре на терена и овладяха напълно самодейността, принуждавайки противника само да се отбранява. Тимът на Брайтън обаче съумя да устои на натиска и завоюва скъпи три точки, с които се изкачи на десето място в таблицата. Арсенал е на шеста позиция с осем точки по-малко от петия Челси и Европа става все по-непостижима цел. Отборът на Венгер може да избави сезона само с победа в Лига Европа, където би трябвало да в профил намиращия се в страхотна форма Милан в идващия кръг. Първият мач сред двата тима ще се играе в четвъртък. /БГНЕС
Източник: bgnes.com