Отборът на Брайтън енд Хоув Албиън разби Уест Хем с

...

Брайтън разклати стола на Билич

Отборът на Брайтън енд Хоув Албиън разруши Уест Хем с 3:0 като посетител в първи мач от 9-ия кръг на Висшата лига и съществено усили напрежението върху мениджъра на „ чуковете “ Славен Билич.

На „ Лондон Стейдиъм “ домакините държаха топката, само че мъчно стигаха до чисти голови положения, до момента в който възпитаниците на Крис Хютън бяха доста ефикасни в офанзива. Още в 10-та минута опитният Глен Мъри откри резултата с глава след центриране отляво. Точно преди почивката „ чайките “ нанесоха втория си удар посредством Хосе Искердо. В 75-та минута Мъри оформи крайното 3:0 от дузпа. Това бе трети триумфа за Брайтън от началото на сезона и се изкачи до 10-то място с 11 точки, до момента в който Уест Хем продължава с неубедителното си показване и заема 17-та позиция с актив от 8 точки. Наставникът на „ чуковете “ Славен Билич е любимец на букмейкърите за идващия уволнен управител във Висшата лига. /БГНЕС