Отборът на "Ботев" /Враца/ удари "Царско село" като гост и

...

Ботев/Враца/ с изненадваща победа над Царско село като гост /снимки/

Отборът на "Ботев " /Враца/ удари "Царско село " като посетител и завърза интригата за първото място във Втора лига. Двубоят от 24-ия кръг на втория ешелон беше извоюван с 2:1 от врачани, които към този момент изостават единствено на една точка от водача. Головете за спечелилите бяха дело на Йордан Апостолов (28) и Емил Стоев (40), до момента в който Светослав Диков върна едно попадение в 87-ата минута.
Наставникът на домакините Веселин Великов заложи на същите 11, които започнаха при провалянето от Лудогорец 2 с 2:3 преди седмица.
Треньор на гостите Сашо Ангелов пък беше направил две промени от равенството 0:0 с "Локомотив " (Горна Оряховица). Петър Атанасов и Йордан Апостолов започнаха вместо Борислав Борислав и Иво Михайлов, само че точно това решение беше в основата на първото попадение за врачани.
В 28-ата минута Атанасов подаде на Апостолов, който насочи топката в десния низък ъгъл на на Филип Димитров. Голът беше първи за някогашния халф на "Етър ".
Преди това домакините стартираха по-силно, като пробваха да наложат напън, само че прекрасен удар от въздуха на Божидар Кацаров мина над гредата в 7-ата минута. Две минути по-късно Деян Иванов беше на път да си означи автогол с глава, а по-късно меле в наказателното поле на гостите беше предотвратено.
Попадението разконцентрира играта на "Царско село " и вдъхна повече убеденост на врачани. Левият бранител Атанас Фиданин направи страховит пробив отляво, като преодоля трима съперници и откри Емил Стоев, който обърна играта към Петър Атанасов, който подаде на връхлитащия Спас Георгиев, той центрира чудесно, а непокритият Стоев матира Димитров с красиво воле в 40-ата минута. Така изненадващо "Ботев " поведе с два гола.

"Царско село- "Ботев " Враца 1:2

"Царско село ": Филип Димитров, Марио Петков, Тейнур Марем, Георги Хашев, Димитър Руйчев, Антонио Георгиев, Реян Даскалов, Китан Василев, Божидар Кацаров, Павел Петков, Светослав Диков
Треньор: Веселин Великов
"Ботев ": Христо Митов, Атанас Фиданин, Кристиян Григоров, Деян Иванов, Иво Харизанов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Емил Стоев, Иван Колев, Петър Атанасов, Спас Георгиев
Треньор: Сашо Ангелов
Съдия: Станислав Ставров
Стадион: "Царско село "
Източник: bulnews.bg