Отборът на Ботев (Враца) се върна на второ място във

...

Ботев громи в Гълъбово и диша във врата на царете

Отборът на Ботев (Враца) се върна на второ място във Втора лига. Играчите на Сашо Ангелов разпиляха с 4:0 Ботев (Гълъбово) като посетител в мач от 26-ия кръг на шампионата. Сергей Георгиев (15, 55), Петър Атанасов (18, 30) и означиха попаденията. Врачани към този момент имат актив от 52 точки, като изпревариха Локомотив (София), който остана с 51 точка. Лидерът Царско село пък остана на върха с 52 точки.

Футболистите на гостите бяха доста стимулирани след изненадващата загуба с 0:1 от Созопол на стадион " Христо Ботев ", като още в 18-ата минута водеха с два гола. Първо Сергей Георгиев даде задатък на " зелените, а по-късно Атанасов удвои. Бившият нападател на Монтана вкара трети гол за гостите в 30-ата минута.
Той имаше до момента два гола за клуба, а през днешния ден означи две попадения в границите на 12 минути.

През второто полувреме Георгиев също вкара своя втори гол мача и общо седми за сезона, което е с четири попадения повече от достижението му преди година. Втора лига 26 кръг, понеделник 23 април  Ботев (Гълъбово) 0:4краен резулат  Ботев (Враца)