Отборът на „Ботев“ (Враца) постигна труден успех с 1:0 над

...

Домо вкара на Дунав и зарадва врачани при завръщането на Ботев на своя стадион /снимки/

Отборът на „ Ботев “ (Враца) реализира сложен триумф с 1:0 над „ Дунав “ (Русе). Валери Домовчийски зарадва цялостните трибуни на стадион “Христо Ботев”. Нападателят осъществя единственото попадение в срещата от 14-ия кръг на Първа професионална лига.
„ Ботев “ завоюва трите точки, откакто отборът се завърна на своя стадион след 14 кръга, в които съставът на Сашо Ангелов домакинстваше на “Огоста” в Монтана.
Първата забавна обстановка пристигна след единствено 120 секунди игра, когато Йордан Апостолов насочи прецизен удар с глава, само че Станислав Антонов не разреши на халфа да ознаменува с гол своя мач №50 в Първа лига.
В 21-ата минута Божидар Васев проби в наказателното поле и падна. Първоначално основният арбитър Стефан Апостолов уточни бялата точка, само че по-късно анулира решението си и даде жълт картон на крилото на “драконите”.
В 35-ата минута играчите на „ Ботев “ пропуснаха отличен късмет да открият резултата. Ненов получи топката отдясно на наказателното поле и стреля, само че стражът на Дунав показва инстикт и избави. Това бе и последното забавно състояние за първата част.
Второто полувреме започва чудесно за домакините, които откриха резултата посредством Валери Домовчийски. Опитният нападател се възползва от груба неточност в отбраната на гостите.
В 71-ата минута Иван Коконов стреля от далечна отдалеченост, само че кълбото мина настрана от задачата. До края на срещата гостите се пробваха да стигнат до точката, само че "зелената " защита се оправи и справедливо домакините завоюваха трите точки.
С този триумф „ Ботев “ към този момент е на 9-о място с актив от 18 точки. “Драконите” от Русе пък са 11-и с четири по-малко. В идващия кръг футболистите на Сашо Ангелов гостуват „ Левски “, а „ Дунав “ е хазаин на ЦСКА-София.

„ Ботев “ – „ Дунав “ 1:0

1:0 Валери Домовчийски (49')

Стартови сформира:
Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 20. Костадин Гаджалов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 14. Даниел Генов, 94. Юлиян Ненов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски. Ст. треньор: Сашо Ангелов
Дунав: 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев, 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 14. Божидар Васев, 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов. Ст. треньор: Людмил Киров
Източник: bulnews.bg