Отборът на Ботев Враца победи категорично с 3:0 Витоша Бистрица

...

"Ботев" Враца прегази "Витоша" и гледа към Европа

Отборът на " Ботев " Враца победи изрично с 3:0 " Витоша " Бистрица вкъщи в мач от 27-ия кръг в Първа лига.

След триумфа си " Ботев " е втори в група " А " от втората шестица с 34 точки и на 9 зад водача " Етър ". " Бистришките тигри " са трети с 25 точки.

Съставът на Сашо Ангелов е на крачка от второто място в групата, което дава право на присъединяване в баражите за Лига Европа.

Домакините играха с черни екипи в памет на умрялата легенда на клуба Емил Маринов.

" Ботев " стартира мощно, а в 16-ата минута Валери Домовчийски уцели напречната греда след осъществяването на фаул.

В 43-ата минута Румен Гьонов не съумя да пресече центриране и Петър Атанасов стигна до топката в наказателното поле на гостите. Той върна към Домовчийски, който с едно допиране се разписа за 1:0.

В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул, Гьонов опита да почисти с шпагат, само че вместо това прати топката в личната си врата за 2:0.

В 67-ата минута Петър Атанасов повиши на 3:0 с красиво осъществяване от директен свободен удар. Няколко минути по-късно Тодор Гочев получи червен картон и остави " Витоша " с човек по-малко.
Източник: btvnovinite.bg