Отборът на Ботев (Пловдив) записа лесен успех с 3:0 над

...

Ботев прегази Кизилжар, Вутов с два гола

Отборът на Ботев (Пловдив) записа елементарен триумф с 3:0 над Кизилжар в контролна среща, която се организира в Спортен център " Сусеси " в Белек. Попаденията за " жълто-черните " осъществиха Александър Тонев (56) и Антонио Вутов (58, 67). " Канарчетата " изиграха добра инспекция, в която не оставиха никакъв късмет на казахстанския отбор.

В 12-ата минута бе първата по-интересна обстановка в срещата. Никола Илиев центрира на втора греда, където Станислав Шопов опита удар с глава, само че опитът му бе прекомерно слаб, с цел да затрудни Цицирин.

В 37-ата минута Антонио Вутов насочи техничен удар от отдалеченост, само че шутът му бе избит от стража на казахстанския отбор. Малко по-късно Лъчезар Балтанов също опита да се разпише, само че още веднъж Цицирин се намеси на равнище.

В 56-ата минута " жълто-черните " стигнаха до първия гол в инспекцията. Играчите на Ферарио Спасов направиха страхотна композиция, която приключи с мощен шут с левия крайник в мрежата на Кизилжар. Това бе и неговото трето попадение в Турция.

Две минути по-късно Антонио Вутов вкара втория гол във вратата на " алените ". В 67-ата минита футболистите на Кизилжар направиха груба неточност, от която се възползва Антонио Вутов. Атакуващият футболист излезе очи в очи с вратаря, а юношата на Левски не пропусна да вкара втория си гол. До края на мача Ботев (Пловдив) не остави никакъв късмет на " алените " и напълно справедливо завоюва срещата без да допусне гол.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - КИЗИЛЖАР 3:0

1:0 Тонев (56)