Отборът на Ботев Пловдив продължи успешно със защитата на трофея

...

Ботев продължава успешно защитата на Купата на България

Отборът на Ботев Пловдив продължи сполучливо със отбраната на трофея от Купата на България, откакто победи отбора на Литекс с 5:0 и се класира за полуфиналите на конкуренцията.

В Коматево " канарчетата " не оставиха никакви подозрения в превъзходството си и поведоха още в 15-та минута посредством Стивън Петков. В 29-та минута младият нападател повиши на 2:0, тъкмо преди почивката Фелипе Бризола направи 3:0. През втората част Петков оформи хеттрика, откакто осъществя дузпа в 64-та минута. Малко преди края на мача Тодор Неделев оформи крайното 5:0. По този метод те се трансформират в първия полуфиналист за Купата на България, която завоюваха предходната година с победа над Лудогорец във финала. В идващите три дни ще се изиграят и другите три четвъртфинални дуела - надлежно Етър - Славия, ЦСКА-София - Лудогорец и Дунав - Левски. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg