Отборът на Ботев Пловдив приема Левски София в един от

...

НА ЖИВО: Юноша на ЦСКА порази Левски за Ботев

Отборът на Ботев Пловдив приема Левски София в един от най-интересните мачове от 16-ия кръг в родната efbet Лига и играят при резултат 1:0.

След наказване в редиците на Ботев Пловдив се завръща Лъчезар Балтанов, само че осъден е Джонатан Перейра. "Жълто-черните " пречупиха Дунав и записаха първи триумф като посетител от една година, а по този начин беше прекратена и серията от 7 следващи мача без триумф в efbet Лига.

От друга страна Левски е във напредък. “Сините” записаха три следващи победи в последните си три мача и натрупаха солидно самочувствие. Те обаче нямат право и на момент разпределяне, защото към този момент бяха изпреварени в класирането от Локо (Пд), а Лудогорец също играе по-късно през днешния ден и има късмет да усили точковия си актив на върха.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЛЕВСКИ СОФИЯ 1:0

1:0 Александър Тонев (47')

Срещата е с начален час 15,15 и ще можете да я гледате онлайн по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. Сайтът GONG.BG ще следи всичко забавно, което се случи на Коматево за вас.

Ботев започва доста по-настъпателно срещата и наложи сериозен напън върху защитата на „ сините”. Първият късмет за пловдивчани пристигна в четвъртата минута. Тогава топката бе центирана от Станислав Шопов отдясно, а Фернандо Виана изпревари Холмар Ейолфсон. Ударът на Виана бе отразен с една ръка от Милан Миятович, който избави своите от сигурен гол.

Натискът на „ канарчетата” продължи до 15-ата минута, а „ сините” мъчно намираха футболни причини да отговорят на експанзията на съперника, като наброиха съществено количество нарушавания през това време. В 18-ата минута Лазар Марин центрира топката, само че то закупи неприятна за Левски траектория и тя се запъти към вратата на Миятович. Все отново черногорският пазач реши, че няма да посети вратата му и решението беше вярно.

Ужасяващи расистки звуци се чуха на Ботев Пловдив и Левски

В 40-ата минута пристигна първата опция за гостите от София, а тя беше 100%-ова. Дени Алар бе открит в наказателното поле на Ботев след центриране на Живко Миланов отдясно. Нападателят на Левски резервира топката без да даде опция на Кристиян Димитров да се намеси и я сви към Паулиньо. Бразилецът беше в чудесна позиция за попадение, само че вместо това би едва, а Янко Георгиев избави шута.

Стартовите сформира на двата тима:

Ботев Пловдив: Янко Георгиев - Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин - Лъчезар Балтанов /к/, Радослав Терзиев - Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев - Фернандо Виана

Треньор: Ферарио Спасов

Левски: Милан Миятович - Живко Миланов /к/, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш, Иван Горанов - Хали Тиам, Мартин Райнов - Здравко Димитров, Станислав Иванов, Паулиньо - Дени Алар

Треньор: Петър Хубчев