Отборът на Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 като

...

Ботев Пловдив обърна Локомотив София в Надежда

Отборът на Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 като посетител в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона в квартал " Надежда " бе без значение за двата отбора, които към този момент нямат късмет да завършат на седмо място в класирането и да вземат участие в плейофа за евротурнирите.

" Канарчетата " бяха в тежка серия от пет следващи мача без победа в шампионата преди днешната среща, а в 34-та минута нападателят на " железничарите " Антонио Вутов откри резултата. Гостите откриха сили да стигнат до цялостен поврат с попадения на Николай Минков в 40-та минута и Абдулайе Траоре пет минути след началото на втората част.

Преди началото на дуела бранителят на Локомотив Мики Орачев получи юбилейна фланелка по случай 100 изиграни мача за столичния клуб. След тази победа Ботев Пловдив остава на десето място в класирането с 36 точки, до момента в който " железничарите " са на девета позиция с шест точки повече. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg