Отборът на Ботев (Луковит) изненада Арда и го победи с

...

Ботев шокира Арда в Кърджали

Отборът на Ботев (Луковит) изненада Арда и го победи с в мач от втория кръг на втората осмица на волейболната Суперлига за мъже, който се игра пред 10 фенове в зала “Арпезос” в Кърджали.

Възпитаниците на Теодор Чипилов демонстрираха по-стойностен волейбол от домакините. Още в първата част волейболистите на Ботев прегазиха домакините с 25:15, след отлични изяви на юношите на Левски Людмил Бенов и Иван Панков.

Арда измъкна втората част с 25:20, само че силите на домакините стигнаха единствено за това. В третата и четвъртата част гостите бяха безмилостни и завоюваха по безапелационен метод.

Мирослав Братонов стана най-резултатен за отбора от Луковит с 19 точки (6 аса, 72% успеваемост в офанзива, 40% съвършено и 40% положително посрещане). Цветослав Цанков добави още 18 точки (1 ас, 44% успеваемост в офанзива, 37% съвършено и 63% положително посрещане). Игралият единствено в първата част диагонал Иван Панков се отличи с 8 точки (1 блок, 78% успеваемост в атака).

За Арда най-резултатен стана Петър Карагяуров с 13 точки (1 ас, 39% успеваемост в атака).

Това бе втора поредна победа за Ботев (Луковит) във втората осмица и с цялостен актив от 6 точки отборът воден от Теодор Чипилов е водач във краткотрайното класиране.
Арда позволи втора поредна загуба и с 0 точки заема 4-о място.
АРДА: Сонер Яшар 1, Петър Карагяуров 13, Манол Янев 7, Тома Станков 4, Младен Кавалджиев 4, Мустафа Ковачев 3 – Теодор Маринов-либеро (Гавраил Цепенишев, Исмаил Ениз 1, Михал Костадинов 3, Георги Евтимов, Стефан Башев, Станислав Вълков 1)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
БОТЕВ: Людмил Бенов 3, Иван Панков 8, Цветослав Цанков 18, Мирослав Братанов 19, Теодор Кирев 6, Борис Борисов 7 – Калоян Калчев-либеро (Иван Маринов 9, Йордан Георгиев)
Старши треньор: ТОЕДОР ЧИПИЛОВ.