Отборът на Бостън Селтикс продължи с перфектното си представяне пред

...

Бостън Селтикс с 16-ти пореден успех у дома

Отборът на Бостън Селтикс продължи с съвършеното си показване пред лична аудитория от началото на сезона, откакто победи Торонто Раптърс със 120:118 в мач от постоянния сезон на НБА. За Селтикс това бе 16-ти следващ триумф вкъщи, като те нямат загуба в своята зала през акцията.

В " Ти Ди Гардън " домакините натрупаха преднина от 20 точки в средата на втората част, само че играчите на Торонто се върнаха в дуела и няколко минути преди края имаха задатък от три точки. В заключителните минути Селтикс бяха по-концентрирани и направиха задоволително за триумфа.

Джейлън Браун бе над всички за Бостън с 31 точки, 10 битки и 6 асистенции, а Дерик Уайт и Люк Корнет също вкараха по 20 и повече точки. За Торонто Скоти Барнс приключи с 30 точки и 10 битки, а Паскал Сиакам добави 27 точки, само че гостите взеха 14 битки по-малко от противника.

Бостън Селтикс е тимът с най-хубав актив в Лигата - 25 победи и 6 загуби. Торонто заема 12-та позиция на Изток с актив от 12 триумфа и 19 провали.