Отборът на Бостън Селтикс продължи с отличното си представяне от

...

Бостън разби Финикс в дербито на лидерите в двете конференции

Отборът на Бостън Селтикс продължи с отличното си показване от началото на постоянния сезон в НБА, откакто разруши Финикс Сънс със 125:98 като посетител. В Аризона един против различен се изправиха водачите в двете конференции, като Селтикс демонстрираха сериозното си предимство на този стадий.

Гостите поведоха в резултата в средата на първата част и последователно увеличаваха преднината си, като задатъкът им доближи цели 45 точки в третата четвъртина, преди разпределяне в края да разреши на Финикс да понижи изоставането си на 27 точки при финалната сирена. Финалистите от предишния сезон преобладаваха тотално на паркета, като най-резултатни бяха Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм с по 25 точки, а Малкълм Брогдън се регистрира с 16 точки. За Сънс Джош Окоги вкара 28 точки от пейката за 23 минути игра, само че водачите Девин Букър и Крис Пол осъществиха общо едвам 21 точки.

Играчите на Бостън имаха близо 10 % по-добра успеваемост на стрелбата и вкараха два пъти повече тройки (16 против 8), " Финикс е страховит тим и методът, по който играхме, сподели респекта, който имаме към тях ", разяснява треньорът на Селтикс Джо Мазула.

С този триумф Бостън продължава да води в Източната конференция с актив от 21 победи и 5 загуби, до момента в който Финикс към този момент дели първото място на Запад с Ню Орлийнс Пеликанс и Мемфис Гризлис - трите отбора са с баланс 16-9.