Отборът на Бостън Селтикс надигра със 117:108 като гост тима

...

Джейсън Тейтъм с дабъл-дабъл и 43 точки при успеха на Бостън над Детройт

Отборът на Бостън Селтикс надигра със 117:108 като посетител отбора на Детройт Пистънс в среща от постоянния сезон на НБА, а с съществена заслуга за триумфа беше Джейсън Тейтъм.

Крилото на Селтикс се регистрира с " дабъл-дабъл " - 43 точки и 10 битки, с цел да помогне на своя отбор да стигне до шеста поредна победа.

Двубоят в Детрой се развиваше равностойно до заключителните минути на третата четвърт, когато гостите от Бостън започнаха да натрупат задатък, който в един миг доближи повече от 10 точки в последната част.

Освен Тейтъм " дабъл-дабъл " за спечелилите записаха още Грант Уилямс (19 точки и 10 борби) и Маркъс Смарт (18 точки и 10 асистенции).

За домакините от Детройт Боян Богданович вкара 28 точки, а Джейдън Айви добави 26, само че все пак Пистънс не съумяха да избегнат 11-то си проваляне от старта на акцията.

В класирането Бостън Селтикс заема второто място в Източната конференция с баланс 10-3, до момента в който Детройт Пистънс са на последната 15-та позиция с баланс 3-11.