Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с категоричното 5:1 над

...

Борусия Дортмунд се позабавлява и се приближи до Байерн

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с безапелационното 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на немската Бундеслига.

Головата фиеста за домакините стартира още в 14-ата минута, когато Тома Мюние откри резултата с съвършен изстрел с глава.

Преди да е минал и половин час игра още веднъж Мюние удвои задатъка на своя отбор, а на почивката Борусия към този момент водеше с 3:0, откакто секунди преди съдийския сигнал Ерлинг Халанд оформи класиката след ужасно взаимоотношения с другия млад гений в отбора - Джуд Белингам.

След подновяването на играта гостите заиграха по-смело и това даде резултат в 61-ата минута, когато Ермедин Демирович върна едно попадение за Фрайбург.

Оттам насетне дуелът навлезе в руслото от първото полувреме и в 75-ата минута Халанд заби нов гол, а четири минути преди края Махмуд Дауд оформи крайния резултат.

Така "жълто-черните " не престават да дишат във врата на Байерн и редуцираха разликата с баварците до 3 точки. Фрайбург пък остава четвърти с 30 пункта.