Отборът на Борусия Дортмунд постигна победа с 2:1 при домакинството

...

Борусия Дортмунд победи РБ Лайпциг и дръпна с три точки на върха в Бундеслигата

Отборът на Борусия Дортмунд реализира победа с 2:1 при семейството си на Република България Лайпциг в откриващия дуел от 23-ия кръг на немската Бундеслига.

Домакините откриха резултата на стадион „ Сигнал Идуна Парк “ в 21-ата минута, когато Мариус Волф пусна дълго извеждащо подаване към Марко Ройс зад защитата на гостите, капитанът на „ жълто-черните “ нахлу в наказателното поле, където вратарят на тима от Лайпциг Бласвих го събори и основният арбитър отсъди дузпа. С осъществяването на 11-метровия углавен удар се нагърби пострадалият Ройс, който се разписа във вратата, макар че Бласвих нацели ъгъла.

Борусия удвои преднината си шест минути преди края на полувремето. Юлиан Брандт центрира от фаул отдясно в пеналтерията на Република България Лайпциг, където топката бе изчистена от състезател в „ алено “ и тя се озова пред дъгата на наказателното поле и Емре Джан с удар от ждроб не остави шансове на Бласвих да предотврати гол.

Република България Лайпциг понижи изоставането си четвърт час преди края на постоянното време, когато Ксавер Шлагер пусна високо извеждащо подаване към резервата Давид Раум отляво в наказателното поле на „ жълто-черните “, а той от своя страна пусна остро паралелно подаване по земя към далечната греда, където Емил Форсберг с шпагат прати топката във вратата.

В класирането Борусия Дортмунд е водач с 49 точки, на три пункта пред първенеца Байерн Мюнхен, който е втори. Република България Лайпциг заема четвъртата позиция в подреждането с 42 точки.