Отборът на Борусия (Дортмунд) изненада и най-големите си критици в

...

Шалке вкара 4 гола на Борусия като гост и мечтае за силен следващ сезон в елита на Германия

Отборът на Борусия (Дортмунд) изненада и най-големите си критици в Германия, записвайки проваляне на личен терен, в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Кандидат-шампионът на Германия отстъпи при семейството си на борещия се за избавление Шалке 04.

Рурци бяха победени с 2:4, само че в края на дуела приключиха с 9 футболисти в състава си на терена.

Марко Ройс и Мариус Волф бяха принудени да изоставен терена прибързано, откакто видяха аления цвят на картона.
 Ханс-Йоаким Вацке: Шалке не може да избави цялостен сезон с едно дерби
Вацке: Шалке не може да избави цялостен сезон с едно дерби

" Не желая да изпадат "

Още през първата част за феновете на стадиона към този момент бе ясно, че следва да следят сериозна драма с непредвиден край.
 Снимка 420544
Източник:

Гьотце даде преимущество в резултата за домакините след 14 минути игра, само че единствено четири по-късно Даниел Калигури възвърне равенството с попадение от бялата точка.

Салиф Сане направи драмата цялостна, като обратът стана факт след негово попадение, маркирано след към половин час от началото на дуела.

След тъкмо час игра пък Ройс стана първият изпъден от терена, а две минути по-късно Калигури вкара още веднъж за 1:3.
 Снимка 382430
Източник:

Напрежението и нервите взеха превес в конфликта, като още преди да са изтекли 70 минути от мача, Волф също бе изпъден от игрището, оставяйки отбора си с 9 полеви състезатели.

Пет минути преди края Витсел вкара за 2:3, само че това бе всичко за него и отбора му в конфликта. Нещо повече - още в ответната офанзива след подновяването на играта Емболо вкара следващ гол във вратата на домакините за крайното 2:4.
 Снимка 420543
Източник:

В понижен състав и изцяло отчаян, съставът на домакините не съумя да реализира нищо значимо в срещата, оставайки с 69 точки на сметката си във краткотрайното класиране. Лидерът Байерн е с пункт повече, само че и мач в задатък. Шалке пък завоюва борбата за избавление като е с 30 точки - 9 повече от състава на Щутгарт.