Отборът на Борнемут записа първи успех за сезона в Премиър

...

Борнемут с първи успех за сезона

Отборът на Борнемут записа първи триумф за сезона в Премиър илйг, откакто се наложи с 2:1 над новака Брайтън в дуела от петия кръг на Премиър лийг. Така Борнемут записа първи точки за сезона и се отлепи от дъното, където лез актив остава Кристъл Палас.

В воин за домакините се трансформира Джърмейн Дефоу, който вкара победният гол в 74-ата минута. 34-годишният британски национал към този момент е поразявал вратите на 36 от общо 39 тима, които е срещал в кариерата си във Премиър лийг. Иначе гостите откриха в 55-ата минута посредством Соли Марч, който вкара с глава. В 67-ата минута Андрю Сърман изравни, а малко по-късно пристигна и попадението на Дефоу. Премиър лийг 5 кръг, петък 15 септември  Борнемут 2:1краен резулат  Брайтън