Отборът на Бордо надви Страсбург с 4:3 в мач от

...

Бордо хвърли бомбата във Франция

Отборът на Бордо надделя Страсбург с 4:3 в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините поведоха с 3:0 още до 39-ата минута. Откриващото попадение бе дело на Уи-Джо Хуанг. Четири минути по-късно Алберт Елис удвои задатъка на Бордо, а към края на първата част Хуанг означи втория си гол в мача.

В 43-ата минута Кевин Гамейро въпреки всичко върна едно попадение за Страсбург. Със старта на второ полувреме Кевин Гамейро се разписа още веднъж и понижи за 2:3.

В последната минута от постоянното време Хуанг оформи своя хеттрик, а надълбоко в добавеното време Уорис Маджийд оформи крайния резултат.

Така Бордо постави завършек на "черната " серия и към този момент има 20 точки, с които изплува над зоната на изпадащите. Страсбург пък скапе серията от победи и остава четвърти с 35 пункта.