Отборът на Болоня записа домакински успех с 2:0 над Лацио

...

Болоня дочака победа над Лацио, Имобиле пропусна дузпа

Отборът на Болоня записа домашен триумф с 2:0 над Лацио в дуел от 24-ия кръг на Серия " А ". Така " рособлу " реализираха първа победа над този противник от 2012 година насам. Българският национал Валентин Антов остана на пейката през целия мач.

Още в 16-ата минута римляните получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Николас Домингес против Хоакин Корея. Капитанът Чиро Имобиле обаче я извърши прекомерно едва, което разреши на Лукаш Скорупски да избави неговия удар. Само две минути по-късно Хосе Рейна отрази шут на Рикардо Орсолини, което разреши на Ибрахима Мбайе да открие резултата със своята добавка. Другият гол в срещата пристигна в 64-ата минута, когато домакините извършиха хитро един тъч, довел до сполучливо воле на Никола Сансоне.
Серия А 24 кръг, събота 27 февруари  Болоня 2:0краен резулат  Лацио