Отборът на Болоня намери място в зона Шампионска лига на

...

Болоня надви минимално Аталанта и се настани в топ 4 на Серия А

Отборът на Болоня откри място в зона Шампионска лига на италианската Серия " А " след минимална домакинска победа с 1:0 против Аталанта в мач от 17-ия кръг на шампионата.

" Рособлу " стигнаха до триумфа с късен гол на Люис Фъргюсън в 86-ата минута и по този метод се изкачиха на четвърта позиция в таблицата с 31 точки.

В същото време Аталанта остава на 7-ото място в подреждането с актив от 27 пункта.

По същото време Торино и Удинезе приключиха наедно 1:1 в друга среща от кръга, откакто Ойер Сарага даде преднина на " бяло-черните " в 81-ата минута, само че две преди края сръбският национал Иван Илич донесе точка за " биковете ".

Равенството е 11-о за Удинезе този сезон, като отборът е 16-и в класирането с 14 точки, до момента в който Торино заема 10-ата позиция с 24 пункта.