Отборът на Болоня надигра Рома с 2:0 в двубой от

...

Болоня шокира Рома и се настани в топ 4

Отборът на Болоня надигра Рома с 2:0 в дуел от 16-ия кръг на италианската Серия А и се утвърди в топ 4 на краткотрайното класиране.

Домакините продължиха отличната си серия от пет поредни триумфа на собствен терен, а в днешния ден точни за тях бяха Никола Моро (37), а Расмус Кристенсен (49) си означи автогол.

Гостите започнаха по-активно и първата опция беше пред Андреа Белоти, само че стражът на Болоня избави. Малко след тази обстановка домакините съумяха да излязат напред в резултата след чудесно взаимоотношение в средата на терена. Ремо Фройлер да напредна добре, пусна топката вдясно към Щефан Пош, а той върна в малко по-задни позиции към Никола Моро, който прати топката в мрежата с десния си крайник.

Резултатът се резервира до почивката. Втората част започва чудесно за Болоня. Домакините съумяха да удвоят преднината си след единствено няколко минути игра.

Джошуа Зиркзее отигра чудесно, топката попадна вдясно към Люис Фъргюсън, който центрира към Дан Ндойе, само че Расмус Кристенсен в устрема си да го изпревари в последна сметка прати кълбото в личната си врата.

С този триумф Болоня се утвърди в  топ 4, като събра 28 точки. " Вълците " пък към този момент са едвам седми с 25 точки.