Отборът на Бирмингам се докопа до скъпоценна победа над Блекбърн

...

Бирмингам Сити - Блекбърн Роувърс 2:1 /репортаж/

Отборът на Бирмингам се докопа до скъпоценна победа над Блекбърн Роувърс, с цел да се класира за 4-ия кръг на шампионата за Купата на Футболната асоциация в Англия. Домакините взеха триумфа с 2:1, а победният гол за Бирмингам пристигна надълбоко в продължението на срещата на „ Сейнт Андрюс”. Бирмингам игра с човек по-малко повече от половин час, само че все пак домакините демонстрираха темперамент и извоюваха успеха си. Даниел Кроули даде преднина на „ сините” с ранен гол в 4-ата минута. До почивката бирмингамци съумяха да опазят нежната си преднина, само че след час игра нещата, нещата претърпяха трагичен поврат. Само две минути, откакто се появи на терена като промяна Иван Сунджич сгреши съдбовно, извършвайки нарушаване за дузпа в наказателното поле и изкарвайки си доверчив червен картон. От бялата точка Адам Армстронг не сгреши и изравни за 1:1. Все отново отборът на домакините сподели темперамент и изкова триумфа в продълженията на мача. В воин за домакините се трансформира Джърмейн Бела, който оформи крайното 2:1 и прати своя отбор в четвъртия кръг на конкуренцията.