Отборът на Бетис загуби с 1:2 от Хетафе в среща

...

Нов горчив хап за Бетис, Хетафе се изкачи в топ 4

Отборът на Бетис загуби с 1:2 от Хетафе в среща от 26-ия кръг на Ла Лига, игран пред 46 657 фенове на “Бенито Вийямарин”. Мечтата на севилския отбор за край за Купата на краля на техния стадион рухна в четвъртък, а през днешния ден “зелено-белите” останаха подвластни на неприятните усеща. Тимът от мадридското предградие пък записа доста авторитетна победа, която го изкачи на четвъртата позиция в класирането. Леандро Кабрал (20) и Хайме Мата (43) вкараха за гостите. Легендата Хоакин осъществя великолепен гол в 75-ата минута, който не стигна за точка. Кике Сетиен направи много промени в състава си поради насъбраната отмалялост от дуела с Валенсия в четвъртък вечер. Серхио Леон и Лорен Морон замениха Хесе Родригес и Хоакин Санчес в предни позиции. Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” разчитаха на своите водачи в офанзива Хорхе Молина и Хайме Мата. “Вердибланкос” владееха топката, само че заплахите бяха пред вратата Пау Лопес. В 20-ата минута “сините” откриха резултата след корнер. Той беше изпълнен късо, Франсиско Портийо беше оставен да центрира отдясно и Леандро Кабрера означи с глава с технично ориентиране - 0:1. В 29-ата Молина пропусна с удар покрай точката на дузпата. Кастилският отбор елементарно разкъсваше защитния вал на андалусците и вторият гол “висеше”. В 43-ата Мата се измъкна от засадата и самичък против вратаря насочи технично по диагонала за 0:2. Полувремето приключи с значително викания против треньора на домакините Сетиен. Хоакин и Хесе излязоха на терена още при започване на втората част. Въпреки това момчетата на Пепе Бордалас продължиха да играят по-силно и да нападат по-опасно. В 57-ата минута Молина търкулна топката доста рисково, само че нямаше кой да я насочи в мрежата. В 75-ата Баломпие върна интригата в дуела. Вилиан Карвальо задържа топката и подаде надясно към свободния Хоакин, който осъществя зрелищен гол с топовен удар по диагонала - 1:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 26 кръг, неделя 3 март  Реал Бетис 1:2краен резулат  Хетафе