Отборът на Бетис продължи силното си представяне след домакинска победа

...

Бетис повали Реал Сосиедад

Отборът на Бетис продължи мощното си показване след домакинска победа с 1:0 против Реал Сосиедад в пладнешки мач от 14-ия кръг на испанското състезание. Жуниор означи единствения гол в 33-ата минута. Гостите от Сан Себастиан имаха значително голови обстановки, само че ги пропуснаха. В последните осем дни андалуският отбор завоюва влиятелна победа против Барселона, а в средата на тази седмица се класира за 1/16-финалите в Лига Европа. През първото полувреме севилци диктуваха темпото, притежаваха топката, само че по-добрите голови благоприятни условия бяха за баските. Териториално предимство на “зелено-белите” беше изключително отчетливо в първите 20-ина минути, когато доближи 70 %. В 33-ата домакините се поздравиха с попадение след корнер. Топката беше отклонена към втората греда, където непокритият Жуниор означи от близко - 1:0. “Чури урдин” сътвориха своите забавни обстановки в края на полувремето. В 39-ата Пау Лопес направи доста положително избавяне след контраофанзива и шут на Сандро Рамирес. Минута по-късно Давид Сурутуса самичък не повярва по какъв начин не съумя да се разпише. Той беше безусловно самичък на пет метра от вратата, само че стреля на сантиметри от гредата. Втората част стартира с интервенция на Мигел Моя. Жуниор още веднъж беше оставен самичък на втора греда, стреля с глава и стражът се прояви. В 61-ата гостите от “Аноета” на два пъти изпуснаха. Сандро преодоля Пау Лопес, само че не откри ъгъл за удар, получи се подаване към Микел Оярсабал, само че крилото не се нагоди добре за ориентиране. В 80-ата Аднан Янузай потърси далечния ъгъл и мъничко не му доближи за попадение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 14 кръг, неделя 2 декември  Бетис 1:0краен резулат  Реал Сосиедад