Отборът на Бетис отпадна от турнира за Лига Европа след

...

Зелено-бяла Севиля изживя голямо разочарование

Отборът на Бетис отпадна от шампионата за Лига Европа след проваляне с 1:3 от Рен на “Бенито Вийямарин” в среща реванш от 1/16-финалите. Двубоят във Франция беше приключил 3:3. Тази вечер севилската аудитория беше огорчена от продукцията на Кике Сетиен и най-много от крайния резултат. Бенсебаини (22) и Хюню (30) шокираха почитателите на Баломпие. В 41-ата Джовани Ло Селсо върна ентусианзма, само че след почивката домакините по този начин и не съумяха да вкарат ново попадение макар сериозния териториален напън. В добавеното време Нианг осъществя трети гол за френския отбор. Двата отбора си размениха по една опция при започване на срещата. В третата минута Рами Бенсебаини шутира, получи се рикошет и топката мина настрана. В 11-ата Андрес Гуардадо извърши сложен удар от въздуха, но откри тялото на защитник. В 21-ата подъл рикошет в Гуардадо за малко не донесе гол във вратата на “зелено-белите”. Минута по-късно френският състав ликуваше. Бенсебаини означи с глава след корнер при статична игра на домакините - 0:1. В 30-ата Адриен Хюню удвои, възползвайки се от неприятен удар на Исмаила Сар. Топката излизаше в навън, само че Хюню изскочи и чукна в мрежата за 0:2. Баломпие потегли напред, с цел да върне интригата. В 41-ата Джовани Ло Селсо засече центриране на Серхио Каналес, при което вратарят беше подложен в шах - 1:2.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 21 февруари  Бетис 1:3краен резулат  Рен